طراحی اتاق خواب
دانلود عکس علی ضیا , عکس مدل لبتس مجلسی , تصاویر لوستر سقفی , عکسهای فاطیماگل , تیشرت دخترونه , عکس پیرهن دخترونه , قسمت آخربرگريزان , مدل مانتو سیلوانا , آزارجنسی , اتاق خواب الناز شاکردوست
آخرین مطالب
آرشيو وبلاگ
لینک های مفید
  • 
  • |
  • |
چت باکس


جام جم آنلاين: "ميرحسين موسوي" داوطلب انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري با انتقاد شديد از برخي لوايح و اقدامات كه با هدف تشويق و تسهيل چندهمسري براي مردان در جامعه صورت مي گيرد، نتيجه چنين روندي را "تبعيض و تضعيف بيشتر زنان" دانست و تاكيد كرد:" من قويا مدافع تك همسري هستم."

بنا به گزارشها، نخست وزير دوران دفاع مقدس كه از دو روز پيش به استان گلستان سفر كرده است، در نشستي خبري با رسانه هاي محلي در گرگان در پاسخ به سوالي درباره مشکلات مربوط به زنان و بحث لايحه موسوم به خانواده گفت: ما بايد به زن‌ها احترام بگذاريم و مشکلات زنان کشور خود را درک کنيم.

وي با تاكيد بر اينكه نبايد به سمت راه‌حل‌هايي برويم که عملا منجر به تبعيض و تضعيف بيشتر زنان باشد، افزود:«ما بايد زني را در نظر بگيريم که رنج کشيده، کار کرده، در خانه فرسوده شده، بچه‌ها را بزرگ کرده و بعد سن و سالش بالا رفته و آن وقت شوهر او به سرش مي‌زند که زن ديگري بگيرد. اين مساله نادرستي است که واقعا با احترامي که نسبت به زن قائليم و با عدلي که شناختيم سازگاري ندارد».

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: دين ما حتي مي‌گويد که زن براي کار عادي خانه مي‌تواند اجرت طلب کند. ما اگر نمي‌توانيم آن کار را انجام دهيم لااقل بايد زمينه‌اي بسازيم که در حداقل‌ها دچار دغدغه و مشکل نشويم.

مهندس موسوي درباره ديدگاه خود نسبت به لايحه حمايت از خانواده و موضوع تعدد زوج‌ها اظهارداشت: اين لايحه‌، لايحه درستي نيست و همان موقع هم من اظهارنظر مختصري در اين رابطه کردم. اين مساله در سطح جامعه هم آنچنان مخالفتي برانگيخت که در مجلس متوقف ماند اما گاهي مي‌بينيم در برخي برنامه‌هاي تلويزيوني هنوز زمينه اين مساله از بين نرفته است و مي‌خواهند آن را به صورت يک سنت حسنه و يک کار خوب در جامعه جا بيندازند.

وي تاكيد كرد: تشويق چند همسري در جامعه ظلم به زن‌هاي اجتماع است و نبايد اين کار صورت بگيرد.

داوطلب انتخابات رياست جمهوري با بيان اينکه تعدادي از مراجع ما هم نسبت به اين مساله اعتراض کردند و در لايحه‌اي که قوه قضاييه داده بود چنين بندي وجود نداشت، افزود: متاسفانه اين بند اضافه شد و مشکلاتي را ايجاد کرد و چه بسا آنچه الان در مجلس متوقف شده است، در شرايط ديگري فعال شود.

نخست وزير دوران دفاع مقدس در باره راههاي بهبود وضعيت زنان در جامعه گفت: مساله زنان سطوح مختلفي دارد. بخشي از آن به نيروهاي تحصيل کرده و جوياي کار مربوط مي‌شود که در اين راه با تبعيض‌هايي مواجه هستند. بخش قابل توجهي از خانم‌ها هم در خانه هستند که آن‌ها نيز مسايل و مشکلاتي دارند که گاهي مربوط به مشکلات حقوقي و امثالهم است و دادگاه‌هاي ما پر از اين نوع موارد است. در زمينه‌هاي حقوقي، اقتصادي و منزلت بخشي به زن‌ها کارهاي زيادي بايد انجام دهيم و يک مقدار آن به کارگيري زن‌ها در پست‌هاي اجرايي و مديريتي برمي‌گردد و بايد اراده‌اي در اين رابطه به وجود بيايد.

ميرحسين موسوي با بيان اينکه اعتقاد دولت در اين مساله نقش مهمي ايفا مي‌کند، افزود: در صورت پيروزي در انتخابات، من تلاش خواهم کرد تا فضاي بهتري براي آزادي زن‌ها، حل مشکلات حقوقي آن‌ها و شرکت آن‌ها در جامعه فراهم شود.

با خاتمي هم عقيده ام

به گزارش قلم نيوز، در ادامه اين نشست خبري، يکي از خبرنگاران درباره نزديکي فکري موسوي با سيدمحمد خاتمي و نيز نحوه استفاده از وي در دولت احتمالي خود پرسشي مطرح کرد.

مهندس موسوي در پاسخ گفت: فکر من و آقاي خاتمي در زمينه‌هاي زيادي به هم نزديک است و مختصر تفاوت‌هايي هم با يکديگر داريم ولي در مورد مسائل اصلي عموما نزديکي فکري داريم. به طوري که خود ايشان زماني گفتند که ما 90 درصد نزديکي و 10 درصد تفاوت در افکار داريم.

او تصريح کرد: آقاي خاتمي منادي ايجاد مدارا، تساهل و ايجاد فضاي شاد و آزادي‌خواهي بودند و من هم به اين سياست ها معتقد هستم. به نظر من اگر اين شعارها بخواهد نهادينه شود بايد پشتوانه‌ مردم و دهک‌هاي پايين را پشت سر خود داشته باشد. من وزن عدالت را در شعارهاي خود حتما در کنار آزادي قرار مي‌دهم و معتقدم که آزادي از دل عدالت زاده مي‌شود. البته واژه عدالت در اين سال‌ها آنقدر بد استفاده شد که گاهي رماننده است.

موسوي افزود: من اعتقاد به وزن توامان به جمهوريت و اسلاميت دارم، به انديشه‌هاي امام تکيه مي‌کنم و معتقدم دائما اين انديشه‌ها بايد باز شوند. مثلا اعتماد به جوانان جزو ويژگي‌هاي حضرت امام بود و من هم به اين‌ها تکيه مي‌کنم.

او درباره استفاده از سيدمحمد خاتمي در دولت احتمالي خود اظهارداشت: آقاي خاتمي از همان ابتدا قولي به من دادند که چه پيش و چه پس از انتخابات کمک کنند. شان آقاي خاتمي اجل از اين است که بخواهد به کابينه‌ من بيايد و البته اگر بيايد افتخار خواهم کرد. چه اشکالي دارد که از ظرفيت جهاني ايشان در زمينه‌ گشايش در مسائل خارجي استفاده و منجر شود که گفت‌وگويي را با تمام جهان باز کنيم تا مشکلاتي شبيه به آنچه در سوئيس براي ما پيش آمد ديگر پيش نيايد. فکر نمي‌کنم هر دولت ديگري هم که روي کار بيايد بي‌نياز از کمک‌هاي ايشان نباشد.

نخست وزير دوران دفاع مقدس درباره گروه‌هاي حامي سيدمحمدي خاتمي نيز تصريح کرد: من در ابتداي ورود خود به طور مستقل بيانيه‌اي دادم و سعي کردم صريح باشد و بعد کم کم آن را بازتر کردم که در اين پروسه طبيعي است که نيروهاي مختلفي به اين سمت حرکت مي‌کنند و آغوش ما هم به روي همه باز است. در جناح ديگر و در بخشي از اصولگرايان کشور هم که با وضع فعلي مشکل پيدا کرده‌اند نيز چنين کششي وجود دارد.

موسوي با بيان اينکه اميدوارم نتيجه انتخابات هر چه مي‌شود در نهايت به تقريب و نزديكي نيروها منجر شود، تصريح کرد: من از اين مي‌ترسم که شکاف بين نيروها به شکاف بين ملت ما منجر شود. من تلاش مي‌کنم که از همه‌ نيروها استفاده کنم و اين يک ادعا نيست. چرا که در دوران دفاع مقدس هم همين طور عمل مي‌کردم و ابايي از اين نداشتم که از افراد مخالف استفاده کنم و به رنگ حزبي آن‌ها کار نداشتم بلکه بر اساس شايستگي و توانايي با نيروها کار مي‌کردم و الان هم هر کجا نيروي شايسته‌اي ببينيم استفاده خواهم کرد.

وي افزود: يکي از انتقادهاي من به دولت فعلي عدم رعايت اين مساله است و من مي‌گويم که حتي در همين دولت هم اگر نيروهاي خوب و پرتواني باشند چرا استفاده نکنيم؟ اگر چنين کاري نکنيم در اين صورت شبيه وضعي به وجود مي‌آيد که ما به آن انتقاد داريم.

انتقاد از دخالت شديد دولت در ورزش

مهندس موسوي در پاسخ به سوالي درباره دخالت سياست در عرصه فرهنگ و ورزش اظهارداشت: وقتي سياست‌ را بيش از اندازه در امور دخالت دهيم بايد شاهد نتايج خلافي باشيم. ورزش، هنر و عرصه‌هاي فرهنگي از جمله‌ اين عرصه‌ها هستند. من شعاري را در جمع اهالي فرهنگ و هنر مطرح کردم و آن شعار "دولت فرهنگي، فرهنگ غيردولتي" بود.

وي با بيان اين که وقتي دولت در مسير حرکت‌هاي آمرانه قرار بگيرد نتيجه‌اي جز تخريب در پي نخواهد داشت، افزود: دولت بايد در ورزش بسترسازي کند و امکانات ورزش همگاني و ورزش قهرماني را فراهم نمايد ولي اگر بخواهد از اين روزمره استفاده کند قطعا نمي‌توانيم ورزش سرافرازي داشته باشيم. دولت مي‌تواند در زمينه ورزش و فرهنگ حمايت کند ولي نبايد در اين زمينه‌ها دخالت و يا برخورد عامرانه کند چرا که در اين صورت نتيجه‌اي مشابه نتايجي که در دو، سه مسابقه اخير در کشور ما به دست آمد، به دست خواهيم آورد.

اجلاس ژنو به حرمت نظام لطمه زد

نخست وزير دوران دفاع مقدس در پاسخ به سوالي درباره اجلاس ضد نژادپرستي در ژنو و توهين‌هاي صورت گرفته بر ضد رييس‌جمهوري کشورمان گفت: هيچ کس در ميان ملت ما از اين که رييس‌جمهور ما مورد توهين قرار بگيرد راضي نخواهد بود. حفظ حرمت جمهوري اسلامي يک اصل است و همه سياستمداران ما بايد به اين مساله اهميت دهند. فيلم پخش شده در اينترنت در رابطه با اين اجلاس فيلم خوشنود کننده‌اي نيست و موجب تحقير ملت ماست و لطمه زننده است. سياست خارجي و ديپلماسي در بستري آرام امکان پيشروي پيدا مي‌کند و اگر در يک صحنه‌ بين‌المللي حاضر شويم و جمع کثيري از سالن خارج شوند، اين به نفع ما نيست.

بنا بر اين گزارش، موسوي در جريان سفر به استان گلستان با استقبال گسترده اقشار مختلف مردم اعم از شيعه و اهل سنت روبرو شده است آنان هنگام ورود وي به گرگان شعار مي دادند:.«صل علي محمد، بوي صداقت آمد»  
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

پيوندها
لینک های مفید
  • 
  • |


 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی :